12 grudnia 2010

Sa-Ra Creative Partners - Double Dutch/Death of A Star


Wykonawca : Sa-Ra Creative Partners

Tytuł: Double Dutch (CO CO POPS)/Death of A Star (SUPERNOVA)

Format: 12' , 33 RPM

Wytwórnia: Ubiquity Records

Rok Wydania: 2004

Gatunek: funk/hip hop/jazz/neo soul

Strona A:
1. Double Dutch ( CO CO POPS)
2. Double Dutch ( CO CO POPS) instrumental
3. Hangin' by A String

Strona B:
1. Death of A Star (SUPERNOVA)
2. Death of A Star (SUPERNOVA) instrumental
3. SA-RA Space Theme

Z myślą o zbliżającym się Sylwestrze, chciałbym Wam zaproponować kilka sprawdzonych i zasłużonych nagrań, które w najlepszym stylu potrafią wprawić w dobry nastrój, a z pewnością podtrzymać go, przezwyciężając grudniowy pic.

Na rozgrzewkę sprawdźmy singiel niezmiernie utalentowanych i nieprzewidywalnych asów z Sa-Ra, o których filozofii, zamyśle i kreatywności można by w nieskończoność. Choć Death of A Star i Double Dutch składały się na oficjalną tracklistę drugiego albumu kosmicznego kolektywu, Nuclear Evolution: The Age of Love z 2009 r., w obiegu pojawiły się już kilka lat wcześniej. Swoją drogą, schemat ten powiela się przy okazji innych, równie rewelacyjnych, a przede wszystkim innowacyjnych utworów. Niezliczona ilość remiksów, bootlegów i mikstejpów zbudowała „Kreatywnym Partnerom” spory „fan base”, którego nie zawiedli przy okazji wydania pierwszego, oficjalnego materiału - Hollywood Recordings w 2007 r. Ostatnimi czasy, Panowie udzielają się w przeróżnych projektach, z których najbliższa mym uszom jest kolaboracja Shafiq’a z E. Badu i w miarę niedawna współpraca Om’ Mas Keith’a z Debruit’em ( mistrzowskie I’m Goin’ Wit’ You’, koniecznie sprawdźcie!)

Prezentowany singiel jest świetnym przykładem na ukazanie wszechstronności Sa-Ra. W kontekście tematu jednak, najważniejszą sprawą jest niepowtarzalnie taneczny, melodyjny, nieskomplikowany, a zarazem różnorodny( Tak! Gitary w drugiej części utworu poruszą nawet zatwardziałych rockmenów!) track o nieco przekornej nazwie, Death of a Star. Ciężko jasno określić styl Kalifornijczyków, jednak gdyby ktoś zapytał o kilka charakterystycznych dla Sa-Ra nagrań, bez wahania wymieniłby właśnie to.

Jeśli macie ochotę podzielić się Waszymi propozycjami na zimowy czas, śmiało piszcie! Pozdrawiam.

Brak komentarzy: